آموزشگاه سرآمدان ارتباطات ایران نخستین آموزشگاه روابط عمومی در کشور رسماً آغاز به کار کرد

آموزشگاه سرآمدان ارتباطات ایران نخستین آموزشگاه روابط عمومی در کشور رسماً آغاز به کار کرد.

 

نخستین آموزشگاه جامع و تخصصی روابط عمومی کشور با حضور مسئولین استان، پیشکسوتان، علاقه مندان و مدیران روابط عمومی استان با رونمایی نمادین از طرح  تبلیغاتی، برنامه ترم تابستانه خود را در حضور اهالی مطبوعات و واحد مرکزی خبر صدا و سیما، رسانه ای کرد.

 

به گزارش جامعه مجازی روابط عمومی ایران صبح امروز مراسم رونمایی از نماد تبلیغاتی و ارائه برنامه ترم جدید آموزشگاه سرآمدان ارتباطات ایران با حضور عبدالنبی سواعدی مدیرکل فنی و حرفه ای، شهاب رزمی مدیرکل روابط عمومی و اموربین الملل استانداری خوزستان و پیشکسوتان و مدیران روابط عمومی خوزستان، در دفتر مرکزی آموزشگاه برگزار شد.

 

در این نشست ابتدا سید فضل الدین موسوی موسس و مدیرعامل آموزشگاه به بیان اهداف و برنامه ها پرداخت.

 

وی از مهمترین اهداف تاسیس آموزشگاه را ارائه آموزشهای بلند مدت، ترمیک و کاربردی در روابط عمومی، تقویت بنیه علمی و اجرایی مدیران و کارشناسان روابط عمومی، ارائه آموزش های کاربردی و عملیاتی به فارغ التحصیلان و علاقمندان، استانداردسازی حرفه ها و تخصص های روابط عمومی بسته به نوع نیاز ادارات و نهادهای کشور به صورت بومی شده و حضور فعال در مجامع علمی و آکادمیک دانست.

 

موسوی با بیان سابقه برگزاری شش سمینار تخصصی در زمینه مدیریت و روابط عمومی در خوزستان با همکاری موسسه چند منظوره مشی فاخر و عقد تفاهمنامه پنج ساله با سازمان فنی و حرفه ای در سال ۱۳۹۴ یکی از مفاد این تفاهمنامه را تاسیس آموزشگاه آزاد خواند که فرایند تاسیس آن از ابتدای سال ۹۵ آغاز و موافقت نامه اصولی آن شهریور ماه سال گذشته صادر و در دومین سمینار سواد رسانه ای خوزستان از آن رونمایی شد.

 

وی همچنین ضمن دعوت از اساتید، مدیران و پیشکسوتان مدیریت، مطبوعات و روابط عمومی جهت همکاری با آموزشگاه برنامه درسی اولین ترم آموزشگاه را به قرار زیر اعلام کرد.

 

آموزشگاه در اولین گام خود با همکاری روابط عمومی استانداری خوزستان دوره های بلند مدت را به شرح ذیل برگزار می نماید.

 

  • دوره عالی مدیریت روابط عمومی ویژه مدیران و رئیس گروه ها در روابط عمومی(متصدی روابط عمومی)
  • برقراری ارتباط اجتماعی و تجاری با استفاده از زبان بدن
  • نماد شناسی و مدیریت نام تجاری (Branding)
  • تبیلغات موثر و اثربخش در روابط عمومی و بازاریابی

 

 

در ادامه عبدالنبی سواعدی مدیرکل فنی و حرفه ای خوزستان ضمن تبریک عید سعید فطر تاسیس این آموزشگاه را گامی مهم برای آموزش کاربردی و ارتقای سطح کیفی و کمی روابط عمومی های استان دانست و انتظار خود از هیئت علمی و مدیریت آموزشگاه را اینچنین بیان کرد: با ایجاد ارتباط اثربخش با نهادها، ارگانها و سازمانهای مختلف با انجام مطالعات دقیق در کنار نیاز سنجی نیاز سازی نیز انجام دهید، در واقع آموزشگاه می تواند نسخه آموزشی لازم برای ارتقای کیفیت مدیریت و ارتباطات تعاملی دستگاه ها را تهیه و به آنها پیشنهاد دهد و ضمن انجام مشاوره به ارتقای عملکرد کارکنان آنها کمک کند. وی همچنین آمادگی اداره کل فنی و حرفه‌ای جهت تسهیل در فرایند استاندارد سازی جدید در روابط عمومی، ارتباطات و مدیریت را اعلام نمود.

 

 

 

 

در ادامه مهندس شهاب زرمی ضمن تبریک به آقای موسوی به مناسبت انتخاب ایشان به عنوان عضو هیئت مدیره انجمن روابط عمومی ایران، تاسیس این آموزشگاه را به فال نیک گرفت و اشاره کرد: از ابتدای تصدی مسئولیت روابط عمومی استانداری به فکر ارائه آموزش نظامند به روابط عمومی های استان بودم و این آموزشگاه که نخستین آموزشگاه جامع و تخصصی در حوزه روابط عمومی است می تواند این کار را انجام دهد. رزمی پیشنهاد آقای سواعدی مبنی بر برگزاری دوره های آموزشی برای مدیران دستگاه ها برای آشنایی هرچه بیشتر با روابط عمومی را ایده خوب و مفیدی دانست که می تواند بین مدیران دستگاه ها و مسئولین روابط عمومی هماهنگی خوبی ایجاد نماید. وی همچنین با اشاره به نام آموزشگاه، سرآمدی همه روابط عمومی های استان را در پرتو دوره های بلند مدت آموزشی را آرزو کرد و آمادگی خود را برای حمایت از برنامه های آموزشی سرآمدان ارتباطات ایران اعلام نمود.

 

 

در انتها و با حضور حبیب الله بهرامی پیشکسوت روابط عمومی و رسانه، وحید کیانی، محمد جامعی و حامد غلامی از نماد و آرم آموزشگاه رونمایی شد.

جامعه روابط عمومی