دکتر سعیدرضا عاملی، استاد گروه ارتباطات و مطالعات آمریکای دانشگاه تهران و استاد پیشگام روابط‌عمومی الکترونیک به مناسبت برگزاری مراسم تجلیل از ۲۵ سال فعالیت علمی و عملی دکتر حسن بشیر در حوزه ارتباطات و روابط‌عمومی، طی پیامی به بیان خصایص علمی و شخصیتی ایشان پرداخته است.   متن این یادداشت به شرح زیر است؛ […]

دکتر سعیدرضا عاملی، استاد گروه ارتباطات و مطالعات آمریکای دانشگاه تهران و استاد پیشگام روابط‌عمومی الکترونیک به مناسبت برگزاری مراسم تجلیل از ۲۵ سال فعالیت علمی و عملی دکتر حسن بشیر در حوزه ارتباطات و روابط‌عمومی، طی پیامی به بیان خصایص علمی و شخصیتی ایشان پرداخته است.

 
متن این یادداشت به شرح زیر است؛

به نام خداوند حکیم و توانا
نوشتن در مورد دکتر حسن بشیر، استاد توانا و پرتلاش ارتباطات بین‌الملل کار آسانی نیست. دکتر حسن بشیر شخصیتی متعهد، مسئولیت‌پذیر، سخت کوشا و اهل نوآوری و خلاقیت است و از دانش چند رشته‌ای، تجربه چند ملیتی و حضور بین‌المللی در عرصه‌های حرفه‌ای و دانشی ارتباطات برخوردار است.
او که تحصیلات حوزوی را با مهندسی کشاورزی و سپس روابط بین‌الملل و در نهایت در مقطع دکتری با ارتباطات بین‌المللی گره زده است، ترکیب بین رشته‌ای را بوجود آورده که دیدگاه و نظریات او را عمیق و وسعت معناداری بخشیده است.
۲۵ سال تلاش مستمر علمی ایشان منجر به نگارش نزدیک به ۴۰ جلد کتاب و ده‌ها مقاله علمی در حوزه‌های متنوع روش تحقیق، واژه نامه‌های تخصصی، روابط‌عمومی، مطالعات گفتمانی رسانه‌ها، دین و ارتباطات، دین و سیاست، ارتباطات بین فرهنگی و بسیاری دیگر از حوزه‌های مهم فرهنگ و ارتباطات شده است.
دکتر حسن بشیر را با صداقت، دوستی و حمایت علمی و حرفه‌ای از همکاران و تلاش برای کار جمعی و تقویت جامعه علمی و نهادهای حرفه‌ای خصوصا جامعه فکری و حرفه‌ای روابط‌عمومی می‌توان معرفی نمود.
استاد گرانقدر حوزه ارتباطات همیشه دغدغه رشد علم و دانش نافع و کمک به ارتقاء جامعه اسلامی ایران و سایر جوامع اسلامی را داشته و دارد. ایشان علیرغم اینکه زمینه‌های مدیریتی و کار اجرائی در سطوح مهم سیاسی، اجتماعی و فرهنگی را داشته است، ولی طی بیش از ۱۲ سال در فضای گرم، صمیمی و علمی دانشگاه امام صادق(ع) و جامعه علمی ارتباطات در دانشگاه تهران و سایر دانشگاه‌های مهم کشور، همه توان و انرژی خود را معطوف به پرورش دانشجویان و پژوهشگران توانا و توسعه ادبیات ارتباطات بطور عام و ارتباطات سیاسی و بین‌المللی بطور خاص مصروف داشته است.
دکتر حسن بشیر شخصیت محوری و کلیدی در حوزه روابط‌عمومی است که طی یک دهه گذشته همواره در جامعه علمی و حرفه‌ای روابط‌عمومی نقش علمی و اندیشه‌ای برجسته‌ای را ایفاء کرده و در حوزه سیاست‌گذاری علمی روابط‌عمومی نقش‌آفرینی‌های مهم، موثر و خلاقانه داشته است.
بطور حتم جامعه حرفه‌ای و علمی روابط‌عمومی از اقدام شایسته دبیرخانه دائمی همایش روابط‌عمومی الکترونیک مبنی بر تقدیر از ۲۵ سال خدمات علمی و حرفه‌ای جناب آقای دکتر حسن بشیر در حوزه ارتباطات و روابط‌عمومی بسیار خرسند خواهد شد و امید است این اقدام ارزشمند بخش کوچکی از ارزش‌های علمی و متعالی جناب استاد دکتر حسن بشیر را به جامعه علمی معرفی کند.
اینجانب که افتخار دوستی دیرینه با جناب آقای دکتر بشیر را دارم ضمن عرض خداقوت و آرزوی سلامتی همراه با عزت و اثرگذاری ملی و جهانی برای ایشان، از همه تلاش‌های علمی ایشان تشکر و سپاسگزاری دارم و امیدوار طی دهه‌های آینده شاهد آثار علمی بیشتری از این اندیشمند توانا باشیم.
از خدای متعال دوام توفیقات ایشان را تقاضامندم و امیدوارم جامعه علمی نیز قدردان شخصیت علمی ایشان باشد.

 

 

جامعه مجازی روابط عمومی

لازم به ذکر است مراسم تجلیل از ۲۵ سال فعالیت علمی و عملی دکتر حسن بشیر در حوزه ارتباطات و روابط‌عمومی در تاریخ نهم اردیبهشت‌ماه سالجاری و همزمان با دوازدهمین همایش روابط‌عمومی الکترونیک برگزار خواهد شد.
علاقمندان به این موضوع می‌توانند ضمن مراجعه به سایت www.7pr.ir و یا تماس تلفنی با شماره ۸۸۸۰۷۴۵۳ نسبت به کسب اطلاعات بیشتر اقدام نمایند.

 

منبع: دبیرخانه ستاد برگزاری هفته روابط عمومی

جامعه روابط عمومی