تولیدات صوتی اینترنتی و پادکست مقوله بسیار مهمی است که با تلاش های خوبی که توسط این موسسه در حال انجام است جای خوشحالی دارد اما باید نگاه جدی تری به آن شود.

با حضور رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهواز و کارکنان این اداره از اولین استودیوی سازنده و تولید کننده برنامه‌های فرهنگی ـ هنری صوتی اینترنتی (پادکست) زیر نظر موسسه فرهنگی ـ هنری باران اندیشه‌نگار رونمایی شد.

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) ـ منطقه خوزستان ـ خالد لویمی، رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهواز، در این مراسم که صبح روز دوشنبه نهم اسفند در محل موسسه برگزار شد ضمن ابراز خوشحالی از حضور در موسسه باران اندیشه‌نگار که بنیانگذار آموزش فن بیان و سخنوری با رویکرد هنری و روانشناختی در خوزستان است گفت: مایه افتخار است که در شهر اهواز، موسسه این چنین قدری در حوزه آموزش فن بیان و سخنوری داریم.

 

افزود: مایه افتخار است که در شهر اهواز موسسات این چنین قدری به خصوص در حوزه آموزش سخنوری داریم و ان شاء ا.. به مرحله‌ای برسیم که در برگزاری همایش ها و سمینارها به جای استفاده از اساتید خارج از استان از اساتید بومی استان خودمان استفاده کنیم.

وی ادامه داد: هرچند علم در هرجایی باید استفاده شود اما باید قدر و منزلت اساتید شهر و استان‌مان را بیشتر بدانیم.

لویمی با اشاره به جایگاه و نقش مهم فن بیان در جامعه و زندگی روزمره اظهار کرد: ما در حوزه روابط عمومی، رسانه ها و مدیریت فرهنگی آنچه می‌آموزیم فقط جهت تاثیرگذاری روی دیگران نیست بلکه در زندگی شخصی خودمان نیز بسیار تاثیرگذار است.

رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهواز با اشاره به تولیدات اینترنتی، تصریح کرد: تولیدات صوتی اینترنتی و پادکست مقوله بسیار مهمی است که با تلاش های خوبی که توسط این موسسه در حال انجام است جای خوشحالی دارد اما باید نگاه جدی تری به آن شود.

لویمی ادامه داد: مقوله‌ای که برای ما اهمیت دارد محتوایی است که در شبکه های اجتماعی گردش دارد و تولیدات فاخر در این میان اندک است و ان‌شاءالله این موسسه بتواند بخشی از این خلاء را پر کند.

وی با بیان اینکه ما در کنار موسساتی خواهیم بود که در زمینه محتوای سازنده و تولیدات فاخر فعالیت می کنند،افزود: تمامی برنامه هایی که در مجموعه فرهنگ و ارشاد اسلامی اهواز برنامه ریزی می کنیم در راستای تقویت بخش فرهنگ و هنر و تولیدات اصیل خوزستانی است. رویکرد ما مبنی بر حمایت خاص از موسساتی است که تولیدات فاخر در جهت غنی بخشی به فرهنگ کشور را تهیه می کنند.

پیش از سخنان لویمی، مدیر عامل موسسه فرهنگی هنری باران اندیشه‌نگار در خصوص فعالیت‌های آموزشی این موسسه گفت: در این موسسه دوره‌های فن بیان به صورت مقدماتی، میانی و عالی برگزار می‌شود که در این دوره‌ها هنرجویان مختلفی در همه سطوح و مشاغل از جمله دانشجو، استاد دانشگاه، مدیر عامل، وکیل، پزشک و به طور کلی کسانی که به نوعی نیاز به فراگیری بیان دارند، شرکت می‌کنند تا بتوانند در حضور دیگران به راحتی سخنرانی کنند.
وی با اشاره به دوره‌هایی که زیر نظر این موسسه در حال برگزاری است افزود: در این موسسه دوره فن بیان به صورت مقدماتی، میانی و عالی برگزار می شود که در این دوره هنرجویان مختلفی در همه سطوح و مشاغل مختلف از دانشجو تا پزشک ثبت‌نام می کنند.

نعمتی ادامه داد: انجمن سخنوران برای نخستین بار در ایران در این موسسه تشکیل شده و هفته ای یک جلسه برگزار می کند. همچنین کارگاه تخصصی گویندگی و نمایش رادیویی با هدف انتقال مطالب فرهنگی هنری در این موسسه برگزار می شود که در آن حکایات و روایات مختلف به صورت دکلمه به اجرا درمی‌آید.

وی در مورد کارگاه‌های تخصصی گویندگی و اجرای نمایش رادیویی گفت: کسانی که علاقه‌مند به یادگیری تکنیک‌های گویندگی هستند با شرکت در این کارگاه‌ها، ضمن فراگیری تکنیک‌های نوین گویندگی، هفته‌ای یک بار در استودیوی باران اندیشه حاضر می‌شوند و با اجرای برنامه‌های فرهنگی هنری، نتیجه تلاش خود را می‌شنوند.

او افزود: در واقع این استودیو به منظور خروجی کارگاه‌های گویندگی ساخته شده تا با ضبط برنامه از هنرجویان، خروجی کار خود را به صورت فایل‌های صوتی تهیه کرده و آنها را در کانال باران اندیشه که در آن برنامه‌های صوتی اینترنتی (پادکست) گذاشته می‌شود در اختیار همگان قرار می‌گیرد که علاقه‌مندان برای گوش کردن به این گونه برنامه‌ها می‌توانند به این کانال اینترنتی radiobaraneandisheh@ مراجعه کرده و عضو شوند.

نعمتی در ادامه برای صوتی کردن انواع کتاب و نوشته‌‌های دیگر در این استودیو اعلام آمادگی کرد.

همچنین در این آیین رونمایی رییس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی اهواز از نعمت نعمتی به عنوان اولین سازنده و تولیدکننده برنامه‌های فرهنگی ـ هنری صوتی اینترنتی (پادکست) قدردانی کرد.

این مدرس فن بیان که نویسنده کتاب فن بیان و آیین سخنوری است همچنین گفت: خوشبختانه این کتاب به چاپ ششم رسیده و ان‌شاالله به زودی به چاپ هفتم خواهد رسید.

وی اضافه کرد: یکی از شرایط ورود به کارگاه‌های تخصصی گویندگی، موفقیت در تست صدا می‌باشد که علاقه‌مندان می‌توانند جهت تعیین وقت تست صدا با تلفن‌های ۳۲۹۲۴۷۲۵ و ۳۲۹۳۰۱۴۲ تماس بگیرند و یا به نشانی اهواز، نادری، خیابان حافظ، نرسیده به کتابفروشی رشد، مجتمع الماس جنوب، طبقه سوم واحد ۱۳ مراجعه کنند.

جامعه روابط عمومی