مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سی‌وهفتمین نمایشگاه جیتکس دوبی ۲۰۱۷ اقدام به برپایی غرفه کرده است.

مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در سی‌وهفتمین نمایشگاه جیتکس دوبی ۲۰۱۷ اقدام به برپایی غرفه کرده است.

 

به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال در این غرفه که در  پاویون جمهوری اسلامی ایران بر پا شده است، فعالیت های این مرکز در حوزه ساماندهی فضای مجازی و توانمندی تعدادی از شرکتهای ایرانی فعال در حوزه رسانه های دیجیتال عرضه شده است.

 

سی‌وهفتمین نمایشگاه جیتکس دوبی از ۱۶ مهر در دبی شروع به کار کرده و تا ۲۰ مهر فعال است. در این نمایشگاه ۴۷۰۰ مشارکت‌کننده از ۱۰۰ کشور جهان در فضای مفید بیش از ۹۰ هزار مترمربع حضور دارند . پاویون جمهوری اسلامی ایران با متراژ ۱۲۶ مترمربع در سالن پاویون‌ها و با همکاری و حمایت معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و صندوق نوآوری و شکوفائی و ۱۲ شرکت ایرانی بر پا شده است .

 

همچنین ۲۹ استارتاپ ایرانی در بخش startup movement نمایشگاه شرکت دارند که حضور ۱۲ استارتاپ با حمایت اتاق بازرگانی تهران، ۶ استارتاپ با حمایت اتاق بازرگانی اصفهان و ۱۰ استارتاپ با حمایت سازمان نظام صنفی رایانه‌ای صورت گرفته و یک استارتاپ نیز به صورت مستقل حضور خواهد داشت.

 

اتحادیه تولیدکنندگان و صادرکنندگان نرم‌افزار ایران با همکاری معاونت علمی ریاست جمهوری، صندوق نوآوری و شکوفایی و مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد  اسلامی و با حمایت اتاق بازرگانی، صنایع، معادن و کشاورزی ایران و تشکل‌های وابسته، برای سومین سال پیاپی پاویون جمهوری اسلامی ایران را در کنار پاویون کشورهای صاحب‌نام صنعت فناوری اطلاعات و ارتباطات جهان در سی‌وهفتمین نمایشگاه جیتکس دوبی برپا کرده و علاوه بر اعزام هیات تجاری و برقراری ملاقات های تجاری، نسبت به برگزاری نشست فعالان صنعت ICT ایران و جهان در جیتکس، اقدام می‌کند.
به دنبال استقبال دست‌اندرکاران صنعت فاوای ایران از اعزام هیات تجاری به سی‌وششمین دوره برگزاری نمایشگاه جیتکس دوبی در سال ۲۰۱۶ و برگزاری همایش‌های معرفی فرصت‌های سرمایه‌گذاری و کسب‌وکار در صنعت ICT ایران و نشست مشترک تجاری با بزرگان ICT جهان که منجر به استقبال نمایندگان شرکت‌های بزرگ و معتبر جهان از این رویدادها در سال‌های گذشته شد، نشست فعالان صنعت ICT ایران و جهان در روز پایانی نمایشگاه جیتکس در محل مرکز تجارت جهانی دوبی برگزار خواهد شد.

 

 

هیات تجاری ۲۵ نفره متشکل از نمایندگانی از مجلس شورای اسلامی، مرکز پژوهش‌های مجلس، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، مرکز همکاری‌های فناوری ریاست جمهوری، مرکز فناوری اطلاعات و رسانه‌های دیجیتال وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، صندوق نوآوری و شکوفائی، صندوق حمایت از صنایع الکترونیک، هیات‌مدیره تشکل‌های مرتبط و سایر شرکت‌های بخش خصوصی جهت مذاکره و بازدید از پاویون کشورهای کره، چین، هند، عمان و نیجریه و بازدید از نمایشگاه، بخش تکنولوژی‌های آینده نمایشگاه، اینترنت سیتی، شهر هوشمند دوبی و مصدر سیتی ابوظبی به جیتکس اعزام شده اند.

 

نمایشگاه فناوری اطلاعات و ارتباطات جیتکس بزرگ‌ترین جشنواره کامپیوتر و آی‌سی‌تی در خاورمیانه است که در دبی برگزار می‌شود. نمایندگانی از کشورهای مختلف جهان از قاره‌های آسیا، اروپا، آمریکا و آفریقا در نمایشگاه جهانی جیتکس به ارائه آخرین محصولات و دستاوردهای خود می‌پردازند. از دیگر مزایای نمایشگاه جیتکس می‌توان به ایجاد ارتباطات قوی و مؤثر در صنعت ICT اشاره کرد.

 

شایان ذاکر است فعالان و ناشران دیجیتال کشورمان نیز در نمایشگاه مذکور حضور فعال دارند.

 

 

 

جامعه روابط عمومی