۴G یا همان نسل چهارم ارتباطات بی سیم، ارتباطات تلفن همراه را بصورتی پایدار و کامل در عرصه صدا روی پروتکل اینترنت (VoIP)تقویت کرده است

* ترجمه از پرستو جهان بین، بین الملل / امروزه گوشی های همراه ، عموما در عمل به مقاصد اولیه شان از قبیل برقراری تماس، ارسال پیام های متنی، و کارهای این چنینی فوق العاده هستند. اما شبکه های کنونی با وجود حجم رو به رشد فعالیت های اینترنتی که کاربران با تلفن های همراه مدرن انجام می دهند، نمی توانند دوام بیاورند. آنها این قابلیت را دارند که هر زمان شمار زیادی از مردم، بدون استفاده از کامپیوترهای قدیمی شان، سعی در بروز رسانی حساب توییترشان ، دانلود موسیقی، تماشای فیلم، بررسی گزارش ترافیک و یا انجام فعالیت های آنلاین دیگر را داشته باشند وارد عمل شوند.

 

کاربران اخیرا احساس راحتی استفاده از ۳G، نسل سوم تکنولوژی گوشی های هوشمند، را تجربه کرده اند. البته زمزمه ی نام افسانه ای ۴G همه جا را فرا گرفته است. ۴G یا همان نسل چهارم ارتباطات بی سیم، ارتباطات تلفن همراه را بصورتی پایدار و کامل در عرصه صدا روی پروتکل اینترنت (VoIP)تقویت کرده است. اگر چه ، تکنولوژی ۴G، تدریجا در انواع گوناگون دستگاه های سیار مانند ، لپ تاپ ها و دستگاه های بازی بکار رفته ، بیشترین تاثیر بسزا را در تلفن های همراه داشته؛ زیرا، گوشی های همراه همچنان به شکلی متفاوت به داده های صوتی می پردازند.

 

روش های مختلفی وجود دارد تا تجارت بتواند از به روز رسانی تکنولوژی مفید ۴G بهره ببرد. یکی از این روش ها به شرح زیر است، تکنولوژی ۴G همه ی اطلاعات را به وسیله یVoIP منتقل کند یعنی بدون هیج اثری از داده های صوتی، از طریق یک خط انتقال جداگانه و اختصاصی امواج رادیویی را می فرستد. با بکاربردن این تکنولوژی در تجارت، می توان در هزینه ها صرفه جویی کرد و امنیت را بالا بهره برد

البته افزایش سرعت این سرویس، نسبت به سرویس ارایه شده کنونی حایز اهمیت است. این مساله باعث بهبود عملکرد و اعتبار تلفن های همراه را به دنبال دارد و منجر می شود تا تلفن های همراه با قابلیت هایی که پیدا می کنند هرچه زودتر به قلمرو رایانه های شخصی مانند لپ تاپ ها وارد شوند. با این وجود، ۳G بخشی از راه را پیموده، اما به دلیل اینکه شبکه ۱۰۰ درصد VoIP نیست، اگر همه کاربران هم زمان. روی خط بروند، اندکی اختلال در شبکه بوجود می آید.

 

هدف شبکه های ۴G افزایش پهنای باند و توان عملیاتی ست به گونه ای که مشتریان احساس امنیت و اعتماد پیدا کنند و هر آنچه را که برایشان ضروری ست با تلفنشان انجام دهند.

 

 
ترجمه از money howstuffworks/ پرستو جهان بین ؛ بین الملل
How will 4G networks change business

جامعه روابط عمومی