وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان برای فضای کسب و کار در وزارت ارتباطات خبر داد. به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد آذری جهرمی در گفتگوی ویژه خبری در ایلام اظهار داشت: هدف از سفر به استان ایلام بررسی زیر ساخت های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام بود. وی […]

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از اختصاص ۵۰۰ میلیارد تومان برای فضای کسب و کار در وزارت ارتباطات خبر داد.

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، محمد آذری جهرمی در گفتگوی ویژه خبری در ایلام اظهار داشت: هدف از سفر به استان ایلام بررسی زیر ساخت های حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ایلام بود.

وی گفت: استان ایلام به لحاظ شاخص های فن آوری ارتباطات به واسطه ظرفیت اربعین توسعه زیر ساخت های آی سی تی در سالهای اخیر در این استان بیشتر شده است.

وزیر ارتباطات عنوان کرد: اهمیت شعار سال در این است که در مسیر حرکتی تولید کنندگان، کالای با کیفیت و قیمت مناسب در اختیار مردم قرار گیرد.

وی بیان کرد: برنامه های ما برای تحقق شعار سال این است که لایحه کسب و کارها را توسعه دهیم تا زیست بوم فعالیت برای جوانان خلاق فراهم کنیم.

آذری جهری افزود: ۵۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای این کسب و کار ها اختصاص داده ایم.

وی بیان داشت: هر هفته یک کسب و کار موفق از طریق وزارتخانه به مردم معرفی می کنیم و تاکنون ۳ محصول معرفی شده است.

وزیر ارتباطات گفت: حمایت مالی، رفع موانع و فرهنگ سازی از برنامه های وزارت خانه برای توسعه کسب و کار است.

آذری جهری با اشاره به اینکه وزارت ارتباطات در عرصه فعالیت پیام رسان ها کارگزار است و سیاست گزار نیست، گفت: سیاست اتخاذ شده در شورای عالی فضای مجازی حمایت از پیام رسان های بومی و داخلی است.

وی افزود: ظرفیت پیام رسان های داخلی و بومی رشد ۱۰ برابری نسبت به سه ماه آخر سال گذشته دارند.

۸۰ درصد فیبر نوری استان اجرایی شده است

قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام نیز افزود: در ارتباط با سیاست های افتصاد مقاومتی کارهای خوبی شده است که یکی از این کارها سیستم یکپارچه املاک در کشور است.

وی بیان داشت: طرح های اشتغال روستائی و جذب اعتبارات در سامانه کارا از برنامه های وزیر محترم ارتباطات و فن آوری اطلاعات برای استان ایلام است.

استاندار ایلام افزود: وزارت ارتباطات و فن آوری اطلاعات توانست در خصوص زیر ساخت های صدا و سیما کارهای ارزشمندی انجام دهد.

به گزارش مهر، سلیمانی دشتکی عنوان کرد: ۸۰ درصد فیبر نوری استان اجرایی شده است و ۲۰ درصد باقی مانده هم امیدواریم بزودی انجام شود./

جامعه روابط عمومی